Субота, 20.04.2024, 09:13
Вітаю Вас Гість | RSS
м.Івано-Франківськ,вул.Дністровська,45А,ТЦ «ГЛОБУС»,3 Поверх,Офіс № 19. 096-959-57-62, 050-433-87-68.                                                                                                                                                                   

 

 Чому «потіють» металопластикові вікна і, найголовніше - як з цим боротися?

Питання непросте… Спробуємо розібратися в ньому разом з Вами…


 

 

Що це означє з практичної точки зору?

  • Будь-які заходи по усуненню запотівання повинні переслідувати такі цілі - знизити відносну вологість в приміщенні і нагріти як найбільше внутрішнє скло.
  • В приміщенні необхідно періодично перевіряти нормальну роботу вентиляції. В більшості випадків, отримавши сигнал від Клієнта про запотівання встановлених нами вікна   металопластикових вікон , і виїжджаючи до нього, наші спеціалісти виявляють непрацюючу вентиляцію. В квартирах простіше за все перевірити наявність тяги в вентиляційних каналах по відхиленню полум`я – наприклад, підпаленого поблизу вентиляційної решітки шматка паперу. Якщо немає нормальної вентиляції, відносна вологість повітря підвищується, точка роси наближується до температури повітря, і конденсат легко випадає на склі.

    Особливо згубне поєднання поганої вентиляції і поганого обігріву приміщення. Тоді конденсат випаде практично гарантовано.

  • Необхідно як найкраще теплоізолювати зовнішню стіну. Будь-яка теплоізоляція буде нехай ненабагато, але підвищувати температуру і всередині приміщення, і, що особливо важливо для нас – привіконного простору і, як наслідок – температуру внутрішнього скла і профілю. Ні в якому разі не виконуйте віконні відкоси з штукатурного розчину чи з гіпсокартону без теплоізоляції – тільки з гіпсокартону з ефективною теплоізоляцією!

    Чим краще і ефективніше Ви утеплите приміщення (в першу чергу віконні відкоси, простір під підвіконням, відливом, всю зовнішню стіну; не завадить, особливо на останніх поверхах, утеплити стелю і облаштувати підігрів підлоги), тим вище – при тому ж режимі опалення – буде температура у Вашому приміщенні і на внутрішніх частинах вікна, і тим менше буде можливість для виникнення конденсату.

  • Після встановлення металопластикових вікон режим вентиляції в приміщенні кардинально змінюється. Якщо обмін повітря в кімнаті зі старими дерев`яними вікнами в більшості відбувався через нещільності рам і коробок, то металопластикові вікна різко зменшили його. Зникли протяги, стало тихіше, але - істотно підвищилася вологість в приміщенні… Ця обставина, а також те, що температура внутрішнього скла в склопакеті завжди нижче (між зовнішньою і внутрішньою температурою відстань – 24 або 32 мм), чим температура внутрішнього скла в традиційному дерев`яному вікні, відстань між склом в якому мінімум 50 мм, а може бути і 100, і 200 мм, і приводить до того, що металопластикові вікна в цілому запотівають легше, ніж традиційні дерев`яні.
  • Металопластикові вікна хоча і виконують в цілому такі ж самі функції, що і традиційні дерев`яні, в той же самий час по своїй суті вони є в більшості принципово іншою огороджуючою конструкцією. Їх встановлення різко міняє мікроклімат в приміщенні і потребує в загалі-то інших побутових (простих і нескладних) навичок. Вентиляції приміщення повинна приділятися більша увага, ніж до заміни вікон, особливо в сирих і холодних приміщеннях.

Отже, якщо Ваші металопластикові вікна запотівають, будь ласка:

  • перевірте і при необхідності усуньте несправності витяжної вентиляції;
  • зробіть своє приміщення як можна більш теплим, виконайте ретельну теплоізоляцію;
  • добивайтеся того, щоб температура в холоду пору року по можливості не опускалася нижче +20°С, в крайньом випадку +18°С;
  • усуньте (якщо це можливо) джерело постійної сирості – затікання з даху, проривання трубопроводів, вода в підвалі і інш.;
  • частіще провітрюйте приміщення.