П`ятниця, 19.04.2024, 05:20
Вітаю Вас Гість | RSS
м.Івано-Франківськ,вул.Дністровська,45А,ТЦ «ГЛОБУС»,3 Поверх,Офіс № 19. 096-959-57-62, 050-433-87-68.                                                                                                                                                                   
Склопакет: звичайний чи енергозберігаючий?

 

 

 

    

 

          Склопакет, як будівельний матеріал ,відомий ще з 30-х років минулого сторіччя. Дуже швидко склопакет став основним елементом вікон для заскління котеджів, квартир, балконів та інших об"єктів. То що таке склопакет?

 

         Склопакет – прозора частина вікна, яка являє собою герметичну камеру з двох або більше листів скла, з’єднаних між собою дистанційною рамкою (алюмінієвою, пластиковою або м”якою), куди засипаний абсорбент (поглинач вологи). Шви між дистанційною рамкою та склом герметизуються.  Склопакет - головна деталь конструкції вікна, яка відповідає за збереження тепла.

 

                                            

 

         Конструкція склопакетів 

 

  • А – двокамерний – складається з трьох листів скла, які утворюють дві повітряні камери;
  • Б – однокамерний – складається з двох листів скла, які утворюють одну  повітряну камеру;
  • 1 - скло;
  • 2 - повітряна камера;
  • 3 - дистанційна рамка (алюмінієва, пластикова або гнучка);
  • 4 - абсорбент (поглинач вологи);
  • 5 - первинна герметизація
  • 6 - вторинна герметизація

 

        Частіше за все всередині склопакету знаходиться звичайне висушене повітря, однак для покращення теплоізоляційних характеристик для заскління котеджів та приміщень з індивідуальним опаленням можуть застосовуватись інші гази – аргон, кріптон, ксенон, їх суміші тощо.

 

        Склопакети класифікують за кількістю камер - однокамерні, двокамерні,  шириною (товщиною) в мм - 24, 32, 36, 42, 44 і більше, типами скла, яке застосовується: звичайне (частіше за все товщиною 4мм) та енергозберігаюче скло - з низько емісійним покриттям, що дозволяє суттєво підвищити головну характеристику склопакету - коефіцієнт опору теплопередачі - властивість зберігати тепло і не впускати холодЧому ця характеристика головнаПо-перше: площа прозорої частини вікна значно більша (до 90%) площі непрозорих частин - рами, стулок та імпостів, по-друге: теплоізоляційні характеристики віконних рам та стулок завжди вищі ніж склопакетів. З цього можна зробити один з найголовніших висновків при купівлі вікон: не можна економити на склопакетах.

 

         В таблиці №1 для прикладу наведені коефіцієнти опору теплопередачі для стандартних склопакетів товщиною 24 міліметри (чим вище значення коефіцієнту R тим краща теплоізоляція ваших приміщень).

 

       Типи склопакетів

Значення показника опору  теплопередачіпедачі

R = м2 С /Вт    

4–16–4 (звичайний) 

                     0,34

4–16–4і  (енергозберігаючий)

                     0,59

 

 


         Опір ... коефіцієнт ... а  як  зрозуміти різницю між звичайним і енергозберігаючим склопакетом?

 

         Отже спробуємо пояснити : опір теплопередачі звичайного склопакету   4-16-4 (24мм)  складає 0,34 м2 С/Вт  Це означає, що при вуличній температурі -26 °С, а в приміщенні при + 20 С - температура внутрішньої поверхні скла із сторони приміщення складатиме всього +5 °С

 

         Склопакет з енергозберігаючим  і-склом 4-16-4і  дає коефіцієнт опору теплопередачі майже вдвічі вищий ( 0,59  м2 С/Вт! ), а температура на внутрішній поверхні скла (в приміщенні) складатиме вже біля + 14 С !. В порівнянні до + 5 С  це вже „ дві великі різниці ”. Ось чому переважно „плачуть" вікна.

 

 

 

 Про коефіцієнт опору теплопередач, точку роси та норми ДБН      

 

А ось яскраві приклади деяких запитань стосовно склопакетів та відповіді на них:

 

        Питання №1 „Вікна запотівають – не якісний склопакет? ” Безперечно справедливо, якщо склопакет запотіває всередині, тобто між шарами скла. Але якщо волога випала із сторони приміщення – головна причина це неправильно вибраний склопакет. Хтось зекономив? Можливо, можна навіть написати на запотівшому склі великими буквами „Я  ЗЕКОНОМИВ!”, або ще щось.

 

        Питання №2 „Сиджу на кухні, спиною до вікна, батарея червона,  а по мені вітер гуляє! Що це за вікна?” Можливо обраний вами виробник  зекономив на запірних планках і стулка  не прилягає щільно до рами. Можливо монтаж виконували „специ високого тиску”  і залишили шпари, особливо під підвіконням. А можливо і вікна „правильні” і монтаж професійний а всеодно по спині (чи голові) дує. А причина - знову в неправильно обраному склопакеті! Чому? Тому що тепле повітря з батареї піднімається вгору, а холодне, біля віконного скла (а температура скла всього + 5 С ) – опускається вниз, і цей процес може навіть штори рухати, тому і здається , що дує.

 

 

 

 

         Так, є ще причини запотівання склопакетів: значення точки роси, відсутність вентиляції, підвищена вологість (особливо на кухні), але головна – це склопакет, і той, хто зекономив. Особливо кмітливі скажуть : „Мені ніхто нічого не казав”. Якщо це так – гріш ціна обраному вами партнеру. А якщо вам пропонували вибір, а ви відмовились навіть не поцікавившись ціною питання, яка на сьогодні складає приблизно 10% на вікні . В любому з цих випадків ....... малюйте.

 

       

 

 

         Сподіваємось, що тепер той, хто прочитав цей абзац , точно запам'ятає на чому не можна економити.

 

 

 

 

Тип склопакета

Коефіцієнт пропускання світла, %

Коефіцієнт поглинання світла, %

Коефіцієнт теплопередачі, Вт/м2о С    

Коефіцієнт опору теплопередачі,   мС/Вт

 

 

       

4-16-4 (24мм)

0,80

0,06

2.7

0,34

 

       

4-16-4і (24мм)

0.73

0.14

1.3 

0.59

 

       

 

       

 

 

 

 

 

                 Таблиця №2 Порівняння технічних характеристик однокамерних склопакетів .

 

         Висновок №1.   Не можна економити на склопакетах адже різниця вартості в межах 10%, а результат втричі кращий (пам”ятаєте +5 та +15 С).  Мета – не просто поміняти вікна  „щоб стало тепліше”, а максимальна економія на опаленні зимою і на охолодженні влітку (нагадуємо що втрати тепла через вікна складають до 80%).

 

         Висновок №2.   Заповнення газом далеко не завжди, а тільки в деяких типах склопакетів дає суттєвий ефект теплоізоляції (значно більше інертний газ впливає на звукоізоляційні характеристики)крім того вартість наповненням газом значно вища за отриманий результат.

 

      

 

 

Тип склопакета

Коефіцієнт пропускання світла, %

Коефіцієнт поглинання світла, %

Коефіцієнт опору теплопередачі, м2о С/Вт

 

 

     

3. 4-10-4-10-4 (32мм)

0,72

0,09

0,47 / 0,49 з Argon 

4. 4-10-4-10-4і (32мм)

0.66

0.17

0.64 / 0,71 зArgon 

5. 4-16-4-16-4i  (44мм)

0.66

0.17

0.72 / 0,80 зArgon 

 

                                   Таблиця №3. Порівняння технічних характеристик двокамерних склопакетів .

 

         

 

         Висновок №3. Чим більше товщина склопакета (24,32,44) плюс енергозберігаюче і-скло, тим краще.  

 

         

 

   

 

 

 

            Висновок останній.  Жодна навіть 10-ти камерна профільна система не вплине на тепло та шумоізоляцію більше ніж склопакет, адже площа профілів у вікні 10-15%, все решта склопакет.

 

Найкращими склопакетами для котеджів, квартир для економії тепла на сьогодні можна вважати:    

 

24 мм енергозберігаючий 4-16-4і - теплоізоляція біля 60%,

 

32 мм (одне енергозберігаюче скло ) 4-10-4-10-4і - теплоізоляція до 70%;

 

32 мм (два енергозберігаючих скла ) 4і-10-4-10-4і - теплоізоляція до 120%;

 

44 мм (два енергозберігаючих скла) 4і-16-4-16-4і - теплоізоляція до 120%.

 

Не вартими уваги склопакетами для квартир, котеджів та інших опалювальних приміщень є всі склопакети любої товщини одно та двокамерні без енергозберігаючого і-скла  - втрати тепла до 70%;

 

 

 

           На закінчення хотілось би зауважити, що вибираючи тип склопакету  слід врахувати призначення приміщення (офіс в шумній частині міста, котедж в місті чи будинок за містом, кухня, дитяча чи ванна кімната). Слід одразу подумати про те, чи відповідатиме обраний склопакет усім Вашим побажанням. Наприклад, однокамерний енергозберігаючий склопакет 4-16-4і забезпечить оселю хорошими теплоізоляційними характеристиками,  якщо необхідна хороша звукоізоляція слід звернути увагу на двокамерні склопакети але товщиною не менше 32 мм або склопакет 6-14-4і.

 

          

 

 

 

      

 

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ :  4-16-4 = 34%, 4-16-4i = 59%!, 4-10-4-10-4 = 47%, 4-10-4-10-4i=70%!, 4i-10-4-10-4i=120%!